Jeste¶ tu: Beskid ¦l±ski / Wycieczki / Wielodniowe / Brenna-Jaworzynka-IstebnaBrenna Centrum - Wisła - Storzek Wielki - Jaworzynka - Koniaków - Istebna

Dzień I - Brenna - Wisła

Brenna-Wisła

Po przyjeĽdzie do brennej wycieczkę zaczynamy w centrum przy poczcie. Najpierw idziemy szlakiem zielonym zielony szlak na Stary Groń (Horzelica 798m), gdzie mamy pierwsza okazję do chwili odpoczynku. Rozciąga się stąd ładny widok, jak również znajdują się tu niezliczone krzaki borówek.

Kontynuujemy marsz zielonym szlakiem najpierw malownicz± drog± z rozległymi widokami a potem lasem aż na Trzy Kopce (803m). Z Trzech Kopców żółtym juz szlakim żółty szlak schodzimy do Wisły sk±d kierujemy się do Wisły Nowa Osada. Tu szukamy (możemy też wcze¶niej zarezerwować - w internecie znajduje się wiele ofert) noclegu, lub korzystamy w sezonie z pola namiotowego które znajduje się własnie przy drodze do Wisły Nowa Osada.

Info Czas przej¶cia bez odpoczynku to ok. 4godz. 30min..
Z uwagi na bardzo dobra komunikację w Beskidzie ¦l±skim oraz łatwo¶ć szlaku, t± trasę możemy zaplanować również na jednodniową wycieczkę. Schodz±c do Wisły korzystamy z noclegu lub wracamy autobusem/poci±giem do domu.

Wariant II
Ruszaj±c wcze¶nie na szlak i chc±c skrucić męczocy dzień drugi polecam kontynuowanie dnia pierwszego aż do schroniska na Stożku gdzie możemy przenocować. Wtedy z Wisły Centrum pod±żamy szlakiem żółtym żółty szlak aż do schroniska.
W ten sposób wydłużamy marsz pierwszego dnia do ok. 6godz. 30min. a marsz dnia drugiego skracamy do ok. 6godz..

Dzień II - Wisła - Storzek Wielki - Jaworzynka

Na Kiczorach

Dzień drugi to do¶ć długa trasa dla posiadaj±cych dobra kondycję. Rozpoczynamy od stromego podej¶cia czarnym szlakiem czarny szlak z Wisły Nowa Osada II do Wisły Głębce. Dochodzimy do dworca PKP i kontynuujemy nasz marsz zielonym szlakiem zielony szlak. Po kilku minutach schodzimy pod efektownie wygl±daj±cy wiadukt kolejowy na szosę. Aż do Wisły Łabajów czeka nas do¶ć monotonny spacer szos± a potem już tylko strome podej¶cie na Wielki Stożek. Tu możemy odpocz±c jak również posilic się w schronisku.

Następnie wzdłuż granicy, pod±żaj±c za czerwonym szlakiem czerwony szlak idziemy na Kiczory gdzie znajduje się jeden z nielicznych w Beskidzie ¦l±skim ostaniec skalny. Rozci±ga się st±d też ładny widok na Stożek. Kontynuujemy szlakiem żółtym zółty szlak idac przez Jasnowice do Jaworzynki Trzycatek. St±d już tylko kawałek na trójstyk - miejsce gdzie ł±cz± się granice Polski, Czech i Słowacji (szlak zielony zielony szlak).

Wracamy na Trzycatek w okolice ko¶cioła i zmierzamy zielonym szlakiem zielony szlak w stronę Jaworzynki centrum a nastepnie w kierunku Jaworzynki Zapasieki gdzie szukamy noclegu. Znajduj± sie tu gospodarstwa agroturystyczne gdzie poza sezonem nie powinni¶my mieć problemu ze znalezieniem noclegu - w sezonie lepiej zarezerwować miejsce wcze¶niej.

Info Czas przej¶cia bez odpoczynku to ok. 10 godz..
Trasa długa i bardzo urozmaicona. Wskazane jest wcze¶nie wyruszyć na szlak by mieć do¶ć czasu na odpoczynek. Dla osób słabszych kondycyjnie polecam Wariant II

Dzień III - Jaworzynka - Koniaków - Istebna

Dzień trzeci to spokojniejsza i lżejsza trasa w porównaniu do dnia poprzedniego. Kontynuujemy wczorajszy marsz zielonym szlakiem zielony szlak aż do napotkania rozgałęzienia szlaków w lesie gdzie zmieniamy szlak na niebieski szlak. Po ok.20 min. znów zmieniamy szlak, tym razem na żółty żółty szlak którym dochodzimy do centrum Koniakowa gdzie możemy odpocz±ć, zje¶ć obiad, odwiedzić muzeum koronek.

Dalej pod±żamy żółtym szlakiem żółty szlak aż do napotkania szlaku zielonego zielony szlak - w pobliżu znajduje się Schronisko Szkolne Zaolzianka.
UWAGA! Przebieg szlaku był zmieniany, możemy napotkać stare i nowe oznakowania więc należy uważać by nie pobł±dzić
Zielonym szlakiem wzdłuż szosy, przez las pod±żamy aż do głównej drogi ł±cz±cej Istebne z Wisł±. Tam też znajduje się przystanek autobusowy. Autobusem wracamy do Wisły i dalej do domu.

Cał± trasa jest bardzo urozmaicona. Poczynaj±c od wędrówki lasem, ł±kami, mniej uczęszczanymi odcinkami szlaków (okolice Jasnowic, Jaworzynki)jak i tymi popularnymi (okolice Stożka, Kiczor).

Info Czas przej¶cia bez odpoczynku trzeciego dnia to ok. 3godz. 30min.. Należy uwzględnić jeszcze czas na odpoczynek, posiłek i ew. zwiedzanie muzeum.
Zdjęcia z tej trasy można zobaczyć w galerii Brenna-Wisła-Jaworzynka-Koniaków-Istebna 2005

Copyright © 2006 - 2018 http://mojegory.com.pl Tudum - strony internetoweStrona głównaPolityka prywatno¶ciGaleria zdjęćForumRelacjeKontaktKanał RSS