Węgierska Górka - Słowianka - Hala Wieprzyska - Hala Pawlusia - Hala Rysianka - Hala Redykalna - Hala Boracza - Milówka

mapa wycieczki

Wycieczkę zaczynamy przy stacji PKP w Węgierskiej Górce. Stamt±d najpierw asfaltem a potem już ¶cieżk± pod±żamy czerwonym szlakiem czerwony szlak. Szlak na tym odcinku jest do¶ć prosty i przyjemny z mał± ilo¶ci± podej¶ć. Spor± czę¶ć dystansu pod±żamy lekko pod górkę lub wręcz po płaskim terenie a przy tym mamy możliwo¶ć podziwiania wspaniałych widoków zachęcaj±cych do dalszej drogi. Po około 3 godzinach docieramy do Stacji Turystycznej na Słowiance więc dobrze wykorzystać ten czas na posiłek i regenerację sił.

Wschód słońca na Rysiance

Id±c w dalszym ci±gu czerwonym szlakiem z pewno¶ci± zauważymy że charakter naszej wycieczki nieco się zmienił. ¦cieżka pnie się coraz bardziej w górę. Nie towarzysz± nam już tak obficie widoki a skały wzdłuż szlaku. Mamy okazję nawet na jedn± się wspi±ć przy pomocy łańcucha (a raczej "łańcuszka" z uwagi na jego grubo¶ć i długo¶ć). Po ponad godzinie wychodzimy z lasu i czeka nas jeszcze kawałek do schroniska PTTK na Hali Rysianka. Z uwagi na zmęczenie które na pewno nam już wtedy towarzyszy z powodu ostatnich podej¶ć i długo¶ci przemierzonego szlaku warto tu się zatrzymać na dłuższ± chwilę. Warto to zrobić również ze względu na niepowtarzalny klimat schroniska (niestety do¶ć obleganego przez turystów), oraz piękn± panoramę m.in na Pilsko i Babi± Górę.

W dalsz± drogę wyruszamy już tym razem szlakiem żółtym żółty szlak. I ta czę¶ć naszej wycieczki różni się do poprzednich. Idziemy tym razem przez Halę Lipowsk±, Bieguńsk±, Motykow± aż po Halę Redykaln±. Jak można się łatwo domy¶lić przez większo¶ć tego odcinka idziemy podziwiaj±c coraz to piękniejsze panoramy. Końcówka tego odcinka to prawie godzinne przej¶cie przez las czarnym szlakiem czarny szlak z Hali Redykalnej na Halę Boracz±. I tutaj możemy sobie pozwolić na kolejny odpoczynek. Schronisko na Hali Boraczej nie należy do najpiękniejszych lecz maj±c z niego miłe wspomnienia mogę go z czystym sumieniem polecić choćby ze względu na osoby gospodarzy.

Ostatnim odcinkiem naszej wycieczki jest zej¶cie zielonym szlakiem zielony szlak do Milówki. Zej¶cie jest bardzo przyjemne i łatwe. Przez pierwsz± czę¶ć prowadzi ¶cieżk± by na kolejn± godzinę zaserwować nam spacer asfaltow± drog±.

Ze względu na długo¶ć trasy polecam j± osoba maj±cym raczej dobr± formę a nie jako wycieczkę rodzinn±. Maj±c nocleg w Milówce lub Wegierskiej Górce możemy w miarę sprawnie po niej powrócić na miejsce naszego odpoczynku. Trasa ta jest do¶ć zróżnicowana i ciekawa jednakże z uwagi na długo¶ć do¶ć męcz±ca. Dobrze zacz±ć j± do¶ć wcze¶nie (najpóĽniej ok 9) by mieć sporo czasu na odpoczynek i podziwianie licznych widoków.

Info Czas przej¶cia bez odpoczynku to ok. 8 godz. 30 min. Planuj±c wycieczkę należy doliczyć jeszcze czas dojazdu z Milówki do Węgierskiej Górki oraz czas na odpoczynki.
Wariant II
Wycieczkę można podzielić na dwa dni - w czasie zimy lub dla lubi±cych powolne wędrowanie - z noclegiem w schroniskach na Hali Rysiance b±dĽ Lipowskiej.

Copyright © 2006 - 2018 http://mojegory.com.pl Tudum - strony internetoweStrona głównaPolityka prywatno¶ciGaleria zdjęćForumRelacjeKontaktKanał RSS