wszystkich na stronie MojeGory.com.pl .

Strona poświęcona jest mojej górskiej pasji i skierowana do wszystkich chcących spędzić swój wolny czas w górach. Nie jest skierowana tylko do wąskiego grona osób bo znajdą tu ciekawe informacji Ci którzy chcą wyjechać na weekend z rodziną jak również Ci planujący trudniejsze i ambitniejsze wyprawy.

Z założenia jest to moja strona domowa na której chcę się podzielić z wami moimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Informacje które na niej przedstawiam staram się weryfikować osobiście.

Znajdziecie tu mnóstwo przydatnych informacji zarówno w poszczególnych działach jak i na forum oraz w galerii zdjęć gdzie znajdziesz moje liczne zdjęcia gór.

newsy

Przeżył 600-metrowy upadek

Wczoraj czeski taternik odpadł od ściany wspinając się w rejonie Małego Gerlachu. Czech spadł do Batyżowieckiego Żlebu. Czescy taternicy mieli w planach zdobycie głównego szczytu Gerlachu.

Ratownicy desantowali się ze śmigłowca w okolicach rannego, który przeżył 600-metrowy upadek.

Ranny trafił do szpitala w Popradzie. O pomoc poprosił także jego kolega który znajdował się niedaleko szczytu Małego Gerlacha.

W czasie akcji ratowniczej nadeszło załamanie pogody, zaczął wiać silny wiatr, sypał śnieg, schodziły lawiny. Bardzo duża lawina zeszła m. in. w Batyżowieckim Żlebie. Mimo to ratownicy nie przerwali akcji i dotarli do taternika.

W godzinach popołudniowych poszkodowanego udało się sprowadzić do schroniska w Dolinie Wielickiej. Akcja ratunkowa trwała 6 godzin.

Źródło: Tygodnik Podhalański

Wiadomość z dnia:07.04.2011


wróć do newsów

Copyright © 2006 - 2017 http://mojegory.com.pl • Strona głównaPolityka prywatnościGaleria zdjęćForumRelacjeKontaktKanał RSS