wszystkich na stronie MojeGory.com.pl .

Strona po¶więcona jest mojej górskiej pasji i skierowana do wszystkich chc±cych spędzić swój wolny czas w górach. Nie jest skierowana tylko do w±skiego grona osób bo znajd± tu ciekawe informacji Ci którzy chc± wyjechać na weekend z rodzin± jak również Ci planuj±cy trudniejsze i ambitniejsze wyprawy.

Z założenia jest to moja strona domowa na której chcę się podzielić z wami moimi spostrzeżeniami i do¶wiadczeniami. Informacje które na niej przedstawiam staram się weryfikować osobi¶cie.

Znajdziecie tu mnóstwo przydatnych informacji zarówno w poszczególnych działach jak i na forum oraz w galerii zdjęć gdzie znajdziesz moje liczne zdjęcia gór.

newsy

Przey 600-metrowy upadek

Wczoraj czeski taternik odpad od ciany wspinajc si w rejonie Maego Gerlachu. Czech spad do Batyowieckiego lebu. Czescy taternicy mieli w planach zdobycie gwnego szczytu Gerlachu.

Ratownicy desantowali si ze migowca w okolicach rannego, ktry przey 600-metrowy upadek.

Ranny trafi do szpitala w Popradzie. O pomoc poprosi take jego kolega ktry znajdowa si niedaleko szczytu Maego Gerlacha.

W czasie akcji ratowniczej nadeszo zaamanie pogody, zacz wia silny wiatr, sypa nieg, schodziy lawiny. Bardzo dua lawina zesza m. in. w Batyowieckim lebie. Mimo to ratownicy nie przerwali akcji i dotarli do taternika.

W godzinach popoudniowych poszkodowanego udao si sprowadzi do schroniska w Dolinie Wielickiej. Akcja ratunkowa trwaa 6 godzin.

rdo: Tygodnik Podhalaski

Wiadomo z dnia:07.04.2011


wr do newsw

Copyright © 2006 - 2018 http://mojegory.com.pl Tudum - strony internetoweStrona głównaPolityka prywatno¶ciGaleria zdjęćForumRelacjeKontaktKanał RSS