wszystkich na stronie MojeGory.com.pl .

Strona poświęcona jest mojej górskiej pasji i skierowana do wszystkich chcących spędzić swój wolny czas w górach. Nie jest skierowana tylko do wąskiego grona osób bo znajdą tu ciekawe informacji Ci którzy chcą wyjechać na weekend z rodziną jak również Ci planujący trudniejsze i ambitniejsze wyprawy.

Z założenia jest to moja strona domowa na której chcę się podzielić z wami moimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Informacje które na niej przedstawiam staram się weryfikować osobiście.

Znajdziecie tu mnóstwo przydatnych informacji zarówno w poszczególnych działach jak i na forum oraz w galerii zdjęć gdzie znajdziesz moje liczne zdjęcia gór.

newsy

Lawinowa "czwórka" w tatrach

W Tatrach obowiązuje IV Stopień zagrożenia lawinowego. Jest to najwyższy możliwy stopień w Tatrach. Poruszanie powyżej górnej granicy lasu jest w zasadzie niemożliwe. Schronisko w Pięciu Stawach Polskich obecnie jest nie osiągalne. Wszystkie szlaki prowadzące do niego są zagrożone zejściem lawin dużych rozmiarów.Podobnie schronisko w morskim Oku, gdzie droga dojazdowa prowadzi popod stoki o znacznym i średnio stromym nachyleniu i jest ona w zasięgu dużych lawin. Do pozostałych schronisk możemy bezpiecznie dotrzeć drogami dojazdowymi.Pamiętajmy że poruszanie się w tych warunkach powyżej górnej granicy lasu wymaga dużej wiedzy lawinoznawczej oraz bezwzględnego posiadania sprzętu lawinowego tj. detektora LVS, sondy, łopatki, oraz umiejętności posługiwania się tym sprzętem. Jest ono osiągalne jedynie dla ludzi zawodowo związanych z górami i posiadających duże doświadczenie.Ruch narciarski może odbywać się wyłącznie na wyznaczonych i przygotowanych trasach. Jakiekolwiek jazdy poza trasą przygotowaną mogą skończyć się wypadkiem lawinowym.

Wiadomość z dnia:16.01.2012


wróć do newsów

Copyright © 2006 - 2017 http://mojegory.com.pl • Strona głównaPolityka prywatnościGaleria zdjęćForumRelacjeKontaktKanał RSS